3.1. Етапи ревізійного процесу
Відповідно до методики проведення комплексної ревізії економічної та комерційної діяльності ревізійний процес складається з 5 етапів: організація і підготовка до проведення комплексної ревізії; проведення ревізії; оформлення результатів ревізії; прийняття рішення за результатами проведеної ревізії; організація контролю за виконанням рішень за матеріалами ревізії.
На першому етапі: відповідно до строків, передбачених планом проведення ревізії керівник контрольно-ревізійного органу за 3-5 днів до початку ревізії зобов'язаний видати наказ про її проведення.
Начальник контрольно-ревізійного відділу на цьому етапі повинен правильно визначити тему ревізії, ревізійний період, тривалість ревізії, створити ревізійну групу, призначити її керівника, розглянути і затвердити програму ревізії, запропонувати ревізорам ознайомитись з відповідними нормативними документами, розглянути необхідність залучення галузевих спеціалістів, а також забезпечити ревізора необхідними бланками актів, довідок і т.д.
Керівнику ревізійної групи одночасно з наказом про призначення ревізії дається програма комплексної ревізії, в якій, крім конкретних завдань, вказуються ділянки роботи, які підлягають суцільній перевірці.
Якщо до часу призначення ревізії в контрольно-ревізійному відділі є матеріали про факти порушень на об'єкті перевірки (недостачі, крадіжки і т.д.), то вони також передаються керівнику групи. Склад ревізійної групи встановлюється залежно від тривалості періоду ревізії та самої програми. Підготовка ревізії починається із ознайомлення з діяльністю об'єкта, що підлягає ревізії. На цьому етапі ознайомлюються із діяльністю об'єкта перевірки, вивчають відповідні нормативно-інструктивні матеріали, складають робочі плани
Тривалість підготовки до ревізії - не більше 2 днів. Перший день присвячується ознайомленню з особливостями виробничої і фінансово-господарської діяльності підприємства. Другий день необхідний для вивчення нормативних документів та проведення інструктажу.
Еще по теме 3.1. Етапи ревізійного процесу:
- 7.Функції ревізійного апарату державної контрольно-ревізійної служби (КРС)
- 10. Послідовність ревізійного процесу, його планування та процедура здійснення
- 12. Техніка ревізійного дослідження документів
- 59. Відмінності між аудитом, обліком, ревізією і судово – бухгалтерською експертизою
- ЗМІСТ
- 1.1. Економічні передумови фінансово-господарського контролю і ревізії: зміст, завдання та функції
- 2.2. Ревізія як метод наступного господарського контролю
- 2.3. Порядок призначення та проведення ревізії і перевірок
- 2.4. Послідовність підготовки до ревізії та організація ревізійного процесу
- 2.6. Права, обов’язки та відповідальність ревізорів
- ЛЕКЦІЯ 3. МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ РЕВІЗІЇ І ПОСЛІДОВНІСТЬ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНОГО ПРОЦЕСУ
- 3.1. Етапи ревізійного процесу
- 3.2. Методика проведення ревізії